سوالات متداول

کلمه کلیدی :
کد امنیتی بالا :
123[ مجموع 21 سوال و جواب ]
1 - عطر چيست و چند نوع است ؟

عطرها از 78 الی 95 درصد الكل طبیعی به علاوه اسانس‌های روغنی ساخته می‌شوند. این‌كه در هر عطری میزان اسانس روغنی به‌كار رفته چقدر باشد، اسامی مختلفی به عطرها می‌دهد كه خوب است شما هم با آن‌ها آشنا شوید تا موقع خرید انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.

 

(1).Perfume پرفیوم‌ها: پرفیوم‌ها بهترین و بادوام‌ترین نوع رایحه‌ها با 22درصد اسانس روغنی هستند. 

 

(2).Eau De Perfume ادو پرفیوم‌ها: بعد از پرفیوم‌ها، ادوپرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن 15 الی 22درصد روغن‌های معطر رتبه دوم را به‌دست می‌آورند.

 

(3).Eau de Toilette ادوتویلت‌ها: این دسته8 تا 15درصد اسانس روغنی دارند و از ماندگاري كمتري برخوردارند.


2 - Perfume چه نوع عطري است ؟

پرفیوم‌ها بهترین و بادوام‌ترین(ماندگارترين) نوع رایحه‌ها با 22درصد اسانس روغنی هستند.

3 - Eau De Perfume چه نوع عطري است ؟

بعد از پرفیوم‌ها، ادوپرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن 15 الی 22درصد روغن‌های معطر رتبه دوم ماندگاري را به‌دست می‌آورند.

4 - Eau de Toilette چه نوع عطري است ؟

بعد از پرفيوم و ادو پرفيوم ها ، دسته بندي بعدي را ادوتویلت‌ مي نامند.
این دسته8 تا 15درصد اسانس روغنی دارند و از ماندگاري كمتري برخوردارند.


5 - چگونه از عطرم نگه داری کنم؟

 

 عطرتان را در مکان سرد و خشک به دور از نور مستقیم آفتا و منبع گرمایی(مثل رادیاتور) نگه داری کنید.

گرما یا سرمای شدید تعادل ظریف روغن را در عطر از بین برده و بوی آن را تغییر می دهد.

هنگامی که شیشه ی عطر باز است از آن استفاده کنید. وقتی در عطر باز است تبخیر می شود و بهترین اسانس ها نیز به تدریج زمان محو می شوند. اگر شما عطری را در تابستان و دیگری را در زمستان ترجیح می دهید، عطری را که استفاده نمی کنید در قسمت مخصوص سبزیجات داخل یخچال نگه داری کنید.

 

 

 

 

6 - آیا عطر دارای جاذبه و کشش جنسی می باشد؟

عطر و بوی خوش مطمئناً باعث می شود که شما احساس جذاب بودن بیشتری داشته باشید. حس اعتماد به نفسی که عطر می تواند به شما بدهد غیر قابل انکار است.

رایحه به طور واضح با تمایلات جنسی ما ارتباط دارد و برخی از کارشناسان معتقدند که هورمون هایی که از غدد ما در کشاله ی ران و زیر بغل ترشح می شوند نقش قدرتمندی در جذب قدرت جنسی دارند.

در واقع همان فرمون هایی که حیوانات نیز هنگام جفت گیری از آن استفاده می کنند.

یک ترکیب شیمیایی جذاب قطعاً کمک می کند تا یک شروع خوبی برای تحریک داشته باشیم.

 

اما هیچ شواهد علمی در دست نیست تا نشان دهد که عطر یک داروی مقوی غریزه جنسی است.

 

 

7 - چه زماني نبايد از عطر استفاده کنم؟

در مقابل نورخورشيد، عطرها تمايل دارند تا با نور يو وي uv عکس العمل نشان دهند که در اين صورت تحريک کننده ي پوست هستند و اغلب منجر به تغيير رنگ پوست مي شوند. با اين حال، برخي از عطرهاي بدون الکل با فرمول خاص وجود دارند که استفاده از آنها در تابستان بدون عوارض است.

 

 

 

 

8 - چگونه بايد يک زن، يک عطر مناسب براي يک مرد انتخاب کند؟

عطرهاي مردانه دقيقاً به همان گروه عطرهاي زنانه طبقه بندي شده اند، بنابراين معدود رايحه هايي از همان بوهاي مورد علاقه ي مردانه ي خود را امتحان کنيد.

 

البته، عطري که براي مرد مورد نظر خود انتخاب کرده ايد بايد با آن رايحه کنار بيايد. اما اگر او اين بو را دوست داشته باشد، شما در مسير صحيحي قرار گرفته ايد.

 

 

9 - چگونه عطري به عنوان يک کادو براي يک خانم انتخاب کنم؟

از مطمئن ترين راه ها اين است که بفهميم او چه عطري دوست دارد، نام عطرهاي مورد علاقه ي او چيست. وقتي که شما نام هاي جادويي را داشتيد يک مشاور آگاه قادر خواهد بود به شما کمک کند تا از هم خانواده هاي عطرها، عطر به خصوصي را انتخاب کنيد که او دوست داشته باشد. در صورتي که شما نام عطر مورد علاقه ي او را نمي دانيد از يک مشاور پيشنهاد بخواهيد، مشخصات خانمي که مي خواهيد براي او هديه بگيريد را بگوييد. رنگ مو و سن او (ما همه مي دانيم که زنان در 20 سالگي پر جنب و جوشند و نه در 70). سبک لباس پوشيدن يا شخصيت و فعاليت هاي او را مطرح کنيد. از مشاورتان بخواهيد 3 عطر به شما پيشنهاد کند فقط 3 تا نه بيشتر، عطر آنها را روي کاغذ تست کنيد، بو کنيد عجله نکيند، کدام عطر با شما صحبت مي کند؟ سعي نکنيد منطقي باشيد، ريسک کنيد! اجازه بدهيد غريزه تان کارش را انجام بده، در نهايت بيني شما کامل ترين و بهترين گزينه را پيدا خواهد کرد.

 

 

 

 

 

10 - بهترين راه براي آن که رايحه هاي مختلف را امتحان کنيم چيست؟

اولين عطر را روي يک مچ دست امتحان کرده و چند دقيقه صبر کنيد. دومين عطر را به مچ دست ديگر و سومي را به داخل آرنج اسپري کنيد.

به ياد داشته باشيد، سه عطر هنرمان را مي توان فقط براي بار اول امتحان کرد بيشتر از آن باعث مي شود تا حس بويايي خود را به اشتباه بيندازيد.

 

 

11 - عطر خود را چگونه تست کنم در صورتي که نخواهم آن را روي پوست خود امتحان کنم؟

آن را روي کاغذ و يا دستمال کاغذي امتحان کنيد اين به خوبي تست کردن روي پوست خود نيست اما بهترين چيز بعد از آن است.

12 - آيا با بو کردن شيشه عطر يا در عطر باز مي توانم بگويم عطري را دوست دارم ؟

نه، هنگامي که شما عطر شيشه باز را بو مي کنيد، بيني شما عطر تيزي از الکل را استنشاق مي کند رايحه عطر به پوست شما احتياج دارد تا به صورت زنده خود نمايي کند. اين عکس العمل با گرماي پوست شما نشان مي دهد اين بو مختص شما است.

13 - کجا بايد عطر خود را تست کنم؟

جايي از پوست خود را انتخاب کنيد که گرم است و در آن خون جريان دارد. به اين دليل که گرما کمک مي کند تا عطر به خوبي پخش شده و رايحه ي بيشتري از آن نشان داده شود. نقاط نبض روي بدن بهترين نقاط براي نشان دادن بوي عطر است. چون بوي عطر افزايش مي يابد. عطر بايد در نقاط مختلف از بدن امتحان شود اما نه فقط در يک جا.

14 - نقاط نبض کجاست؟

در داخل مچ دست، در داخل آرنج ، در زير لاله ي گوش نه در پشت گوش، در زير گلو، در پشت زانو، و هر جاي ديگري از بدن که شما احساس ضربان قلب داريد.

15 - بهترين راه براي اسپري يک عطر چيست؟

آن را به فاصله 20 سانتيمتر از پوست خود اسپري کنيد. حتي اسپري کردن روي يک منطقه بزرگ از پوست کمک مي کند تا رايحه ي عطر شما بماند تا يک منطقه ي کوچک از پوستتان.

16 - از نظر علمي آيا تاثيرات عطر روي روان و احساسات ما ثابت شده است؟

 

 دانشمندان کاملاً نظريه تاثيرات عطر بر روح و روان فرد را تائيد مي کنند و بر اين باور هستند که از نظر روانشناسي بوي عطر و رايحه ها مي توانند روي امواج مغزي و ضربان قلب تاثير بگذارند و رايحه هايي مانند اسطوخودس و بابونه فرد را آرام کند و ترنج و بهارنارنج تحريک پذير مي باشد. 

 

 

17 - اگر پوست خشکي داشته باشيم آيا نيازي به مصرف زياد عطر دارم؟

بله. پوست هاي خشک ظرفيت زيادي نسبت به پوست هاي چرب براي حفظ نگهداري مولکول هاي عطر بر روي پوست ندارند، بنابراين اين گونه پوستها نياز بيشتري به استفاده عطر در طي روز دارند.

18 - آيا آب و هوا بوي عطر ما را تحت تاثير قرار مي دهد؟

بله.
گرماي تابستان بوي عطر ما را بيشتر مي کند، ماندگاري آن بيشتر مي شود و اين به دليل اين است که گرما روي رايحه ها تاثير مي گذارد و بايد از رايحه هاي خنک استفاده کنيد
. همچنين در زمستان به خاطر نفوذ سرماي هوا و از بين بردن بوي عطر، از رايحه هاي گرم- شرقي- تلخ استفاد کنيد.

 

 

 

 

19 - یک عطر چه مدت ماندگاري دارد؟

 

 ماندگاري عطر در هر فردي متفاوت مي باشد و بستگي به نوع پوست فرد دارد
. حداکثر ماندگاري يک عطر perfume ،  هفت ساعت مي باشد(عطرهاي خاص نظير برند تام فورد تا 18 ساعت) و يک ادوتويلت به مدت 3 تا 4 ساعت مي ماند.

 

 

20 - هر عطري براي چه مکاني مناسب است ؟

براي محافل رسمي بهتر است از عطرهاي تلخ، گرم، شيرين و تند استفاده کنید. به عطرهايي که معمولاً بوي شکلات و ميوه هاي تابستاني را ميدهند عطرهاي شيرين و گرم ميگويند و عطرهايي هم که از اسانس ريشۀ درختان و ادويه هاي تند شرقي درست شده اند را عطرهاي تلخ گويند.

21 - منظور از زمان ماندگاري بوي عطر چيست ؟

زماني که عطر استفاده ميشود تا زماني که آخرين نشانه هاي خود را هنوز حفظ کرده است را ماندگاري عطر ميگويند.


123[ مجموع 21 سوال و جواب ]